2014-05-27
Aktualności / Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Pamięci Jędrzeja Cierniaka

Dnia 22 maja 2014 r. w naszym gimnazjum, w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły odbył się turniej piłki siatkowej o Puchar Pamięci Jędrzeja Cierniaka. W zawodach wzięły udział cztery drużyny: rodziców, absolwentów, nauczycieli i uczniów Publicznego Gimnazjum w Zaborowie. Turniej oficjalnie rozpoczęła dyrektor gimnazjum pani Joanna Ozorka-Krawczyk, życząc wszystkim dobrej zabawy w duchu „fair play”. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał, patrzący na wszystkich trochę z góry sędzia w osobie pani Urszuli Stańczyk.

Po krótkiej rozgrzewce do zmagań jako pierwsi przystąpili uczniowie i absolwenci. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem uczniów2:0. Następnie rywalizowali między sobą rodzice i nauczyciele. Mimo bohaterskiej postawy magistrowie ulegli rodzicom 2:0.

W małym finale zmierzyły się drużyny nauczycieli i absolwentów. Belfrowie głodni sukcesu po wcześniejszej porażce dość gładko wygrali pierwszego seta. Drugiego, po ofiarnej walce i dramatycznej końcówce oddali absolwentom, którzy wygrali ostatecznie cały mecz 2:1.

W finale spotkały się drużyny rodziców i uczniów. Dwa team’y , których zawodników różniło od siebie wszystko, no może poza pokrewieństwem. W powietrzu czuć było ogromne napięcie. Uczestnicy tego spektaklu doskonale zdawali sobie sprawę z wagi tego spotkania. Stawką był bowiem nie tylko puchar, gloria i sława oraz słodycze, ale też niebezpieczeństwo zburzenia domowego miru. Służby porządkowe postawiono w stan najwyższej gotowości. No i zaczęło się. W pierwszym secie siła młodych wzięła górę nad doświadczeniem seniorów. Podrażniona duma rodziców wyzwoliła sportową złość i pokłady dodatkowej energii, co pozwoliło seniorom doprowadzić do wyrównania. W ostatnim trzecim secie bohaterowie tego sportowego wydarzenia wieczoru wznosili się momentami na szczyt siatkarskiego kunsztu. Zwycięzcami trzeciego seta i całego meczu zostali rodzice. Pokonani uczniowie musieli przełknąć gorycz porażki i przyjąć na swe barki tę surową, ale pouczającą lekcję od życia. Na zakończenie turnieju pani dyrektor wręczyła zwycięzcom puchar, a pozostałym uczestnikom słodycze.