2004-12-02
Aktualności / „Szachowy odlot” w Zaborowie

Szachy
Szczurowa 2004/2005

W sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Zaborowie odbył się Gminny Indywidualny Turniej  Szachowy w Szachach szybkich P-15 pt. „Szachowy odlot” o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Zaborowie – Karola Kozłowskiego.

Na starcie stanęli szachiści z terenu całej gminy. Organizatorem zmagań szachowych było Publiczne Gimnazjum w Zaborowie, UKS „Iskra” Zaborów oraz UKS „Start” Szczurowa.

Opiekę sędziowską tworzyli Andrzej Ufnalewski i Jaromir Radzikowski opiekunowie UKS–ów  i nauczyciele W-F.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach. W kategorii dziewcząt rocznik 89’-91’ zwyciężyła Sylwia Gawęda z Rajska( PG Szczurowa) 5 punktów, na drugim miejscu uplasowała się Marta Kowalczyk z Zaborowa (PG Zaborów)–  4 punkty, a na trzecim Ewelina Wujkowska z Rudy-Rysie( PG Szczurowa)  – 4 punkty.

W kategorii chłopców rocznik 89’-91’  pierwsze miejsce zajął Jakub Mizińki ze Strzelec Wielkich (PG Szczurowa)  – 5 punktów, na drugim miejscu uplasował się Mateusz Tracz ze Szczurowej (PG Szczurowa)  – 4 punkty, a na trzecim miejscu  Kamil Repa z Zaborowa (PG Zaborów)– 4 punkty.

Nagrody dla zwycięzców wręczał w imieniu dyrektora, Prezes Związków Zawodowych  Nauczycieli „Konfederacja” w Szczurowej – Andrzej Ufnalewski.